Przed nami spokojny tydzień

Ostatnie dni mocno dały nam się we znaki. Wichury wyrządziły sporo szkód, jednak mamy dobrą wiadomość. Przed nami spokojny tydzień, bez groźnych zjawisk meteorologicznych. Będzie bezwietrznie, pojawi się także sporo słońca.

Zimna noc przed słonecznym dniem

Dzisiejsza noc przebiegnie pod znakiem niskich temperatur. Zgodnie z informacjami IMGW, na północnym wschodzie kraju temperatura wyniesie -3⁰C, na zachodzie zaś  3⁰C. Nad morzem będzie najcieplej- do 4⁰C. Na wschodzie kraju prognozowane są mgły, które mogą ograniczać widoczność do 200m, a na Podkarpaciu nawet do 100m. Na szczęście silny wiatr nie powróci. Przewiduje się południowy wiatr o słabym nasileniu.

www.pixabay.com

Powiew jesiennego ciepła

Przed nami spokojny tydzień i naprawdę ciepłe, jesienne dni. Jutrzejszy dzień powita nas falą ciepłego powietrza. Znad Niemiec nasuwać się będzie stopniowo zachmurzenie piętra wysokiego, które jest pewnym zwiastunem ciepła. Na zachodzie termometry wskażą 12-13⁰C. Nieco chłodniej będzie na zachodzie, gdzie temperatura sięgnie 8⁰C. Z każdą godziną będzie jednak coraz cieplej, aż masa ciepłego powietrza obejmie cały kraj. Słupki rtęci w całej Polsce pokażą 10-12, a miejscami nawet 13⁰C.

Korzystajmy z babiego lata, bo zima tuż, tuż..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA


Secured By miniOrange